AyThink Hızlı Okuma Eğitimi 27 Mayıs’ta Başlıyor!

 

Yer: AyThink Gelişim, Erenköy

Tarih: 27 Mayıs 2014-5 Haziran 2014(Salı -Perşembe Günleri)

Saat: 18.00-21.00

Toplam 12 Saat

 

BUZAN TEKNİĞİ İLE AYTHINK ANLAYARAK HIZLI OKUMA

BEŞ KAT DAHA HIZLI OKU VE HATIRLA!

 

Bilgi fazlalığından uzaklaşın, okuma ve anlama hızınızı beş kata kadar artırın.

 

Neden?

 

Bu eğitimde, AyThink Gelişim ’in uzman ekibi ile birlikte bilimsel olarak kanıtlanmış tekniklerle, hızlı okumayı ve bilgiyi hafızanızda tutmayı öğreneceksiniz. Anlama hızınızı ve anahtar kelimeleri seçerek akılda tutma becerilerinizi geliştireceksiniz. Bu eğitim, gereksiz bilgi yükünden yakınanlar için idealdir. E-mailler, raporlar, kitaplar ya da ders notları arasından hızlıca sıyrılmak ve konsantrasyonunuzun kalitesini artırmak için tek yapmanız gereken bu eğitime katılmaktır.

 

Nasıl?

 

Bu eğitim size pratik teknikleri ve alıştırmaları öğreterek günlük ve iş yaşamınızda üretkenliğinizi ve etkinizi artıracaktır. İnteraktif bir öğrenme ortamında gözlerinizin ve beyninizin bilgiyi nasıl hızlı algıladığını keşfedecek, okuma hızınızın dakikada 600 kelimeye kadar çıktığını göreceksiniz.

Zamandan kazanacak ve herhangi yazılı bir materyalden doğru ve gerekli bilgiyi nasıl hızlıca öğreneceğinizin farkına varacaksınız. Doğru okuma tekniklerini uyguladığınızda, hızınızla birlikte okuduğunuzu anlama beceriniz de artacaktır. Bu eğitim, anahtar bilgiyi hızlıca seçmenizi ve bir teklifin anahtar kelimelerini hızlıca hatırlamanızı sağlayacaktır.

 

Eğitim Kazanımları

 

 • Okuma hızınızı beş kata kadar artıracak ve okuduğunuzu anlama becerinize katkıda bulunacaksınız.
 • Yazılı bir materyali istediğiniz hızda okuyabileceksiniz. Bir şiiri tadına vararak ve anlayarak daha yavaş, bir raporu ise anahtar kelimeleri seçerek hızlı bir şekilde okuma imkanı bulacaksınız.
 • Normalde yazılı bir materyali okumakla geçireceğiniz zaman içerisinde siz hem belgeyi okuyacak, hem içinden gerekli bilgileri çekecek, hem de anahtar kelimeleri hatırlayacaksınız.
 • İşte, okulda, ya da boş zamanlarınızda daha hızlı okuyup daha çabuk anlayarak yaşamınızın tüm alanlarında daha üretken olacaksınız.
 •  AyThink Gelişim Hızlı Okuma Eğitimi’nde 5 kata kadar hızlı okumakla kalmayacak aynı zamanda okuduğunuzu çok daha hızlı ve derinlemesine anlayacaksınız.

 

 

Sonuç

Uzman eğitimcilerimiz size beyninizin her gün bilgileri nasıl algıladığını, işlediğini ve hatırladığını öğretecek. Sizlere 5 kata kadar daha hızlı okumanızı ve sonrasında bilgileri kolaylıkla hatırlamanızı sağlayacak araçlar sunacak.

Eğitimi başarıyla tamamlamanızın ardından işinizin başına coşkuyla döneceksiniz. Eğitimin ardından her gün daha da hızlandığınızı fark edeceksiniz.

 

 

Eğitim İçeriği

 

 • Mevcut okuma alışkanlığınızın değerlendirilmesi
 • Hedef Belirleme (Bu seminerin sonucunda neleri değiştirmiş olmak istersiniz?)
 • Hızlı Okuma Teknikleri Neleri Kapsıyor?
 • Okuma Frenleri Nelerdir? Nasıl Kurtuluruz?
 • Pratik Okumanın Püf Noktaları?
 • Okuma ve anlama için zihin haritası (imindmap destekli)
 • Okuma, Göz ve Beyin İlişkisi
 • Ritmik Müzikle Okumak
 • Sağ Beyinle Okumak (Sol beyin; ardışık, mantıksal, matematiksel, konuşma ve dil öğrenme, gibi fonksiyonlarla yükümlüdür.  Sağ beyin ise; hafıza, hisler, görüntüler ve farkında olmadığımız fonksiyonları yönetir. O tümü görür, şekilleri tanır. Bu nedenle sol beyinden 100 kat daha hızlı olduğu söylenmektedir. Fakat insanlar yalnız beyinlerinin sol tarafı ile okumayı öğrenmiştir. Çünkü okuma beynin bir süreci olarak değil, konuşmanın bir gelişimi olarak öğretilmiştir. Bu nedenle kimse 100 kat daha hızlı olmayı denememiştir)
 • Neden Sol Beyin Sağ Beynin Ne Yaptığını Bilmez?
 • Donanımımızı Geliştirme Alıştırmaları
 • Zihni Okumaya Hazırlamak ve Konsantrasyon
 • Anlama Konusunda Ustalık

 

Katılım ücreti: 475 TL+KDV

Kayıt için 05302652518’den detaylı bilgi alabilirsiniz. 

 

IMG_8572

 

 

 

 

 

 

IMG_4609

Etiketler: , , , ,

 

Yorum Yok

İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

Post a Comment


 

Haberler »

AyThink Zihin Haritaları Atölye Çalışmaları

AyThink Zihin Haritaları Atölye Çalışmaları

AyThink Zihin Haritaları Atölye Çalışmaları Tony Buzan’ın Zihin Haritaları konusunda Türkiye’nin  lisanslı eğitmen ekibine sahip AyThink Gelişim...

 
EĞİTİMCİLERE YETENEK VE ÖĞRENME SEMPOZYUMU

EĞİTİMCİLERE YETENEK VE ÖĞRENME SEMPOZYUMU

İzmir’in Karabağlar ilçesi Rehberlik ve Araştırma Merkezi, okul psikolojik danışmanları, okul öncesi öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve ortaokul...

 
 

Duyurular »

Zihingilizce İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri

Zihingilizce İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri

Zihingilizce ve AyThink Gelişim işbirliğiyle İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri. Zihingilizce Mindmapper ekibi olarak İngilizceyi, Apple CEO’su Tim Cook’un...

 
 

Makaleler »

Değişmeye Mecburuz

Değişmeye Mecburuz

Düşüncelerinizi ve Çalışma Alanınızı Organize Edin: Beyin Fırtınası Görünümü ile Dijital Notlar Yazın Günümüzde asıl sorun olan bilgi aşırı...

 
 

Blog »

Mind Mapping ile İş Hayatınızı Organize Etmek İçin 10 Basit İpucu

Mind Mapping ile İş Hayatınızı Organize Etmek İçin 10 Basit İpucu

Gününüzden en iyi şekilde yararlanmak için yaşamınızın bu üç bölümüne odaklanmanız gerekir: Zaman İnsanlar birden fazla görev ile uğraşmakta...