assistir gofilmes
 

Hızlı Okuma Teknikleri

 

Beş Kat Daha Hızlı Oku ve Hatırla

Bilgi fazlalığından uzaklaşın, okuma ve anlama hızınızı beş kata kadar artırın.

Neden?

Bu eğitimde, AyThnik Gelişim’in uzman ekibi ile birlikte bilimsel olarak kanıtlanmış tekniklerle, hızlı okumayı ve bilgiyi hafızanızda tutmayı öğreneceksiniz. Anlama hızınızı ve anahtar kelimeleri seçerek akılda tutma becerilerinizi geliştireceksiniz. Bu eğitim, gereksiz bilgi yükünden yakınanlar için idealdir. E-mailler, raporlar, kitaplar ya da ders notları arasından hızlıca sıyrılmak ve konsantrasyonunuzun kalitesini artırmak için tek yapmanız gereken bu eğitime katılmaktır.

Nasıl?

Bu eğitim size pratik teknikleri ve alıştırmaları öğreterek günlük ve iş yaşamınızda üretkenliğinizi ve etkinizi artıracaktır. İnteraktif bir öğrenme ortamında gözlerinizin ve beyninizin bilgiyi nasıl hızlı algıladığını keşfedecek, okuma hızınızın dakikada 600 kelimeye çıktığını göreceksiniz.
Zamandan kazanacak ve herhangi yazılı bir materyalden doğru ve gerekli bilgiyi nasıl hızlıca öğreneceğinizin farkına varacaksınız. Doğru okuma tekniklerini uyguladığınızda, hızınızla birlikte okuduğunuzu anlama beceriniz de artacaktır. Bu eğitim, anahtar bilgiyi hızlıca seçmenizi ve bir teklifin anahtar kelimelerini hızlıca hatırlamanızı sağlayacaktır.

Eğitim Kazanımları

 • Okuma hızınızı beş kata kadar artıracak ve okuduğunuzu anlama becerinize katkıda bulunacaksınız.
 • Yazılı bir materyali istediğiniz hızda okuyabileceksiniz. Bir şiiri tadına vararak ve anlayarak daha yavaş, bir raporu ise anahtar kelimeleri seçerek hızlı bir şekilde okuma imkanı bulacaksınız.
 • Normalde yazılı bir materyali okumakla geçireceğiniz zaman içerisinde siz hem belgeyi okuyacak, hem içinden gerekli bilgileri çekecek, hem de anahtar kelimeleri hatırlayacaksınız.
 • İşte, okulda, ya da boş zamanlarınızda daha hızlı okuyup daha çabuk anlayarak yaşamınızın tüm alanlarında daha üretken olacaksınız.
 • AyThink Gelişim Hızlı Okuma Eğitimi’nde 5 kata kadar hızlı okumakla kalmayacak aynı zamanda okuduğunuzu çok daha hızlı ve derinlemesine anlayacaksınız.

Sonuç

Uzman eğitimcilerimiz size beyninizin her gün bilgileri nasıl algıladığını, işlediğini ve hatırladığını öğretecek. Sizlere 5 kata kadar daha hızlı okumanızı ve sonrasında bilgileri kolaylıkla hatırlamanızı sağlayacak araçlar sunacak.
Eğitimi başarıyla tamamlamanızın ardından işinizin başına coşkuyla döneceksiniz. Eğitimin ardından her gün daha da hızlandığınızı fark edeceksiniz.

Hızlı okuma ve algılama eğitimi sayesinde, anlayarak okuma hızınızı %200-400 oranında geliştireceksiniz ve tüm okuma sorunlarınızdan kurtulacaksınız. Hem Hızlı Okuma metotlarını öğrenecek, hem de okuduklarınızı daha iyi anlayacaksınız.

 • Kitaplar elinizde haftalarca sürünüyor mu?
 • Az zamanda çok mu okumanız gerekiyor?
 • Okurken yoğunlaşamıyor musunuz?
 • Dikkatiniz mi dağılıyor?
 • Anlamanız için cümleleri tekrar tekrar okuyup vakit mi kaybediyorsunuz?
 • Okuduklarınızı tam olarak idrak etmekte zorluk mu çekiyorsunuz?
 • Ağır metinler içinde kaybolduğunuzu mu düşünüyorsunuz ?
Eğitimlerimiz interaktif olarak “Gören & Aythink” yazılımıyla verilmektedir.

Okuma ve anlama hızınızı geliştirmek, gün boyunca okumak zorunda kaldığınız ders kitapları, web okumaları, gazete, dergi, kitap vb. gibi materyali çok daha kısa bir zaman içinde okuyup bitirmenizi sağlayacak.

Gün içinde okumaya harcadığınız 1,5-2 saatlik zamanı 45-50 dakikaya indirebilirseniz, haftada 7-8 saat spor yapabilir, sosyal yaşamanıza çok daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
Hızlı ve Etkin Okuma becerileri sayesinde, bilgi birikiminiz artacak, ÖSS ve SBS sınavlarına hazırlananlar bu sayede sınav esnasında 30-35 dakika ekstra zaman kazanacaklar.

Eğitim İçeriği

 • Mevcut okuma alışkanlığınızın değerlendirilmesi
 • Hedef Belirleme (Bu seminerin sonucunda neleri değiştirmiş olmak istersiniz?)
 • Hızlı Okuma Teknikleri Neleri Kapsıyor ?
 • Okuma Frenleri Nelerdir ? Nasıl Kurtuluruz ?
 • Pratik Okumanın Püf Noktaları ?
 • Okuma ve anlama için zihin haritası (imindmap destekli)
 • Okuma, Göz ve Beyin İlişkisi
 • Ritmik Müzikle Okumak
 • Sağ Beyinle Okumak (Sol beyin; ardışık, mantıksal, matematiksel, konuşma ve dil öğrenme, gibi fonksiyonlarla yükümlüdür. Sağ beyin ise; hafıza , hisler, görüntüler ve farkında olmadığımız fonksiyonları yönetir. O tümü görür, şekilleri tanır. Bu nedenle sol beyinden 100 kat daha hızlı olduğu söylenmektedir. Fakat insanlar yalnız beyinlerinin sol tarafı ile okumayı öğrenmiştir. Çünkü okuma beynin bir süreci olarak değil, konuşmanın bir gelişimi olarak öğretilmiştir. Bu nedenle kimse 100 kat daha hızlı olmayı denememiştir)
 • Neden Sol Beyin Sağ Beynin Ne Yaptığını Bilmez ?
 • Donanımımızı Geliştirme Alıştırmaları
 • Zihni Okumaya Hazırlamak ve Konsantrasyon
 • Anlama Konusunda Ustalık

EĞİTİM SÜRESİ:
4 Hafta – Toplam 12 saat (Haftada toplam 3 saat )

EĞİTİM GÜNLERİ:
Cumartesi ve/veya Pazar 6 – 8 kişilik gruplar halinde yapılır.

 

Haberler »

Neşeli Kelimeler (Word Fun) İle İngilizce Öğrenmek Çok Kolay!

Neşeli Kelimeler (Word Fun) İle İngilizce Öğrenmek Çok Kolay!

Aykut Açkalmaz tarafından yazılan “Neşeli Kelimeler” (Word Fun) kitabı çıktı. Neşeli Kelimeler (Word Fun) ilköğretim öğrencilerinin gereksinim...

 
Matematik eğitiminde bir araç olarak Zihin Haritalandırma

Matematik eğitiminde bir araç olarak Zihin Haritalandırma

Matematik eğitiminde bir pedagojik araç olarak Zihin Haritalandırmanın uygunluğunu inceleyen ve Astrid Brinkmann tarafından yazılan makale matematik...

 
 

Duyurular »

Zihingilizce İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri

Zihingilizce İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri

Zihingilizce ve AyThink Gelişim işbirliğiyle İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri. Zihingilizce Mindmapper ekibi olarak İngilizceyi, Apple CEO’su Tim Cook’un...

 
 

Makaleler »

Değişmeye Mecburuz

Değişmeye Mecburuz

Düşüncelerinizi ve Çalışma Alanınızı Organize Edin: Beyin Fırtınası Görünümü ile Dijital Notlar Yazın Günümüzde asıl sorun olan bilgi aşırı...

 
 

Blog »

Önce Dinle Ve Anla, Sonra İzah Et Ve Öğren!

Önce Dinle Ve Anla, Sonra İzah Et Ve Öğren!

Öğrenmenin en etkili yolu izah etmektir… Öğrenme hayat boyu süren bir eylem… Hangi yaşta olursak olalım öğrenmenin en etkili yolu dinlediğimiz...

 
 
 
 
 
sambaxvideos.com