assistir gofilmes
 

Horse Dream

 

ATLARLA LİDERLİK

“Atlar liderlik ilkelerini yeni bir ışık altında görmemizi sağlar. At, hayatınızı ve işinizi nasıl idare ettiğinizle ilgili bir metafora dönüşür. Aynı insanlar gibi atlar da liderlik üslubunuza bir karşılık vererek bir lider olarak güçlü yönleriniz ve geliştirmeniz gereken alanlarla ilgili size dürüst ve net bir geri bildirimde bulunur. Gittiğimizi söylediğimiz yer ile oraya ulaşmak için aslında ne yaptığımız arasındaki boşluğu kolayca kapatabilir. Başkalarıyla ve kendimizle etkileşimin yeni yollarına ulaşmamız için bizi nazikçe yüreklendirir.” Ariana Strozzi.

Liderlik, Atlar ve At Hislerinin Gücü

At destekli öğrenme yaklaşımıyla bütünsel olarak ilgileniyor musunuz? Bu yaklaşım, yönetim ve liderlik gelişimi, yönetim değişimi ve koçluk alanlarına yönelik çok özel bir bakış açısı kazandırıyor. Seminer ve atölye çalışmalarımıza katılın,Bütünsel At Destekli Eğitim’in siz ve ekibiniz için neler yapabileceğini görün.Lisanslı eğitmenlerimizle çalışırken, davranışın neredeyse her şey demek olduğunu göreceksiniz. Güven, saygı, dürüstlük, alçakgönüllülük, doğruluk ve sahiciliğin etkili iletişim ve sonuç almada ne kadar önemli olduğunu siz de tecrübe edin.
Çalışma yerimiz : TBKA

HorseDream Türkiye, Avrupa At Destekli Eğitim Birliği (EAHAE)’nin bir üyesidir.

Canlı Liderlik Deneyimi olağanüstü bir kavramdır. Canlı Liderlik Deneyimi hali hazırdaki davranışlarını zenginleştirmek arayışında olup bunları bilinçli farkındalık programlarıyla zenginleştirmek ve davranış değişimi gerçekleştirmek isteyenler için uygundur.
Niçin atlar? Çünkü atlar sağduyuyu temsil eder. Bir sonraki seminerimize kayıt olarak bunu kendiniz deneyimleyin.
Bu deneyim, sizin liderlik bilincinizi geliştirmekle ilgilidir.
Bu deneyim, ‘uyum’ karşısında ‘gerçek istek’tir.
Liderlik sadece insanları bir yerden ötekine götürmek değildir. Liderlik bizim nasıl önderlik ettiğimiz, nasıl algılandığımız,nasıl kabul edildiğimizdir- vücut dilimiz, tavrımız ve ses tonumuzun farkında mıyız? Yaklaşımımız bu nitelikleri yansıtır, yani bir atın anladığı dil. Atlar bize insanlara ilham verip önderlik etmek için gerçekten ne yapmamız gerektiğini gösterir.
Bu deneyim, insanlara en az çabayla nasıl ilham verebileceğimizle ilgilidir. Her şey bir şey demek olabilir, hiçbirşey ise hiçbirşey demektir. İletişim sadece ne dediğimiz değil, aynı zamanda nasıl dediğimizle ilgilidir. Sizin ünvanınız ya da pozisyonunuz atın umrunda değildir. İktidar bir seçenek değildir, önderlik edecek otoriteyi kazanın, göreceksiniz ki çabanız ödüllendirilecektir.

Bu deneyim, birbirinizle güven ve saygı ilişkisi içinde yüzleşirken rahat olabilmektir. “Atlarla Yüz yüze” olmak sizin farkındalığınızda hemen bir etki yaratır. Bir at, siz kendinizi nasıl sunarsanız öyle tepki verecektir, sizin liderlik üslubunuzu nasıl algıladıysa öyle yansıtacaktır.

Bu deneyim, ortak olma isteğini yaratmakla ilgilidir.
İletişime bir başkasının perspektifinden bakmak bir gün içinde çok önemli bir değişim başlatabilir. Süreçlere ve süreç yönetimine bütüncül bir perspektiften bakmak ufuk açıcıdır.
Bu deneyim, odaklanmayla ilgilidir; farkındalıkla harekete geçmek ve tepki vermek.
“Uzaklık ve Yakınlık” insanların bağ kurmanın önemini görmelerini sağlar.

Bu deneyim, açık ve dürüst iletişim yoluyla sağlanan güven ve dürüstlük ilişkisinin önemiyle ilgilidir. Takım ruhuyla, işyerinizdeki işbirliği, neşe, eğlence ve kişisel gelişimle ilgilidir.Fred Kofman’ın “Bilinçli İş” kitabında vurguladığı gibi, başarıyı deneyimlemenin de ötesinde “başarının ardındaki başarı”yla da ilgilidir.
Dinamik ve etkileşimli bir yaklaşımın yardımıyla kotarılan ekip programımız “Bir Hedefe Birlikte Ulaşmak”, ekipler için en heyecan verici öğrenme programı olarak kendini ispatlamıştır.

Atlarla entegre öğrenme, deneyimleyeceğiniz en etkili ekip yaratma aktivitesidir.

HorseDream Atölye Çalışmaları 1-4

1.Uzaklık ve Yakınlık
2.Liderlik Çalışmaları
3.Hedeflere ulaşmak, engelleri aşmak
4.Bütüncül At Haritalaması

Bu iş dünyasına yönelik bir yaklaşımdır. Bizler sadece firmalar için seminerler ve takım eğitimleri sağlıyoruz. Çocuklarla ya da engelli veya travma geçiren kişilerle çalışmıyoruz. Fakat tabii ki eğer isterseniz bizim yöntemlerimizi kendinize uyarlayabilirsiniz.

Bizler, bütüncül modeli bir arka plan teorisi olarak kullanıyoruz. Bu sebeple, Ken Wilber’in “The Integral Vision/Bütüncül Vizyon” veya Fred Kofman’ın “Conscious Business/Bilinçli İş” adlı kitaplarıyla ilgili bilgi sahibi olmanızda fayda vardır.
Daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize e-posta gönderiniz.

“Uzaklık ve Yakınlık” müşterilerle picadero denen uygulama ringinde çalışmakla ilgilidir. Çalışma Klaus Ferdinand Hempfling’in “Dancing with the Horses/Atlarla Dans Etmek” kitabın danda yararlanabilirsiniz.

“Liderlik Çalışmaları” müşterilerimizle uygulamalı çalışmalarla ilgilidir. Bir atı idare etmek bir süreçtir. Bu çalışmada atın tepkilerine nasıl güveneceğimizi ve genel olarak sürece nasıl güveneceğimizi öğreneceğiz.

“Hedeflere ulaşmak, engelleri aşmak” tek müşteriyle, gruplarla ve ekiplerle çeşitli uygulamalı çalışmalardan oluşur. Bir amaca ulaşmak bir süreçtir, zorlukları aşmak da bir süreçtir. Atın hedeflerimize ve engellerimize olan tepkilerine nasıl güveneceğimizi ve sürece nasıl güveneceğimizi öğreneceğiz. Hedef ayrı bir şeydir, kişisel vizyon ayrı bir şey, paylaşılan vizyon ise daha farklı bir şeydir. Bu atölye çalışmasında aynı zamanda kişisel ve paylaşılan vizyon üzerinde de duracağız.

“Bütüncül At Haritalaması” tek müşteriyle, gruplarla ve ekiplerle yapılan kişisel, yapısal ve kurumsal küme çalışmalarıdır. Kümelenme sürecinde atların yardımına nasıl başvuracağımızı öğreneceğiz ve Ken Wilber, Fred Kofman, Don Beck, Peter Senge ve diğerlerinin bütüncül yaklaşımına yönelik ilk adımlarmızı atacağız.

Atlarla çalışmanın yanı sıra prensiplerimiz, felsefemiz ve teorik arkaplanımız hakkında daha fazla şey öğreneceksiniz.

Atlarla birlikte yapılan çalışmayı videoya kaydedeceğiz. Bu video çekiminin sonunda her atölye çalışması için en az 3’er dakikalık DVD hazırlanabilir, bunları da sunumlarınızda, websitenizde, YouTube ya da diğer video platformlarında kullanabilirsiniz.
Eğer atölye çalışmalarının bu videolarını kullanmak isterseniz, kendinizi de diğer katılımcıların ve HorseDream’in video ve fotoğraflarında görmeyi kabul etmelisiniz.

Haberler »

Neşeli Kelimeler (Word Fun) İle İngilizce Öğrenmek Çok Kolay!

Neşeli Kelimeler (Word Fun) İle İngilizce Öğrenmek Çok Kolay!

Aykut Açkalmaz tarafından yazılan “Neşeli Kelimeler” (Word Fun) kitabı çıktı. Neşeli Kelimeler (Word Fun) ilköğretim öğrencilerinin gereksinim...

 
Matematik eğitiminde bir araç olarak Zihin Haritalandırma

Matematik eğitiminde bir araç olarak Zihin Haritalandırma

Matematik eğitiminde bir pedagojik araç olarak Zihin Haritalandırmanın uygunluğunu inceleyen ve Astrid Brinkmann tarafından yazılan makale matematik...

 
 

Duyurular »

Zihingilizce İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri

Zihingilizce İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri

Zihingilizce ve AyThink Gelişim işbirliğiyle İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri. Zihingilizce Mindmapper ekibi olarak İngilizceyi, Apple CEO’su Tim Cook’un...

 
 

Makaleler »

Değişmeye Mecburuz

Değişmeye Mecburuz

Düşüncelerinizi ve Çalışma Alanınızı Organize Edin: Beyin Fırtınası Görünümü ile Dijital Notlar Yazın Günümüzde asıl sorun olan bilgi aşırı...

 
 

Blog »

Önce Dinle Ve Anla, Sonra İzah Et Ve Öğren!

Önce Dinle Ve Anla, Sonra İzah Et Ve Öğren!

Öğrenmenin en etkili yolu izah etmektir… Öğrenme hayat boyu süren bir eylem… Hangi yaşta olursak olalım öğrenmenin en etkili yolu dinlediğimiz...

 
 
 
 
 
sambaxvideos.com