assistir gofilmes
 
 

Değişmeye Mecburuz

 

Düşüncelerinizi ve Çalışma Alanınızı Organize Edin: Beyin Fırtınası Görünümü ile Dijital Notlar Yazın

Günümüzde asıl sorun olan bilgi aşırı yükü, stres düzeylerini arttırmakta ve modern işgücündeki verimliliği azaltmaktadır. Toplantı notlarını alarak bir sonraki büyük projeniz için araştırmaya kadar, bol miktarda bilgi ile karşı karşıya kaldıkça, bunaldığını hissetmek kolay. Her şeyi nasıl anlamaya başlıyorsunuz? Ayrıntıları nasıl hatırlayacaksınız?

IMindMap’in eşsiz Beyin Fırtınası Görünümü, karmaşık bilgileri anlamanıza ve odak noktanızı belirlemenize yardımcı olacaktır. Notlarınızı, araştırmalarınızı ve fikirlerinizi dijital olarak toplayın ve organize edin, çalışma alanınızı ve düşüncelerinizi açık tutun böylece önemli olan şeylere konsantre olabilirsiniz.

Düşüncelerinizi Görsel Olarak Temsil Edin

Beyinlerimiz görselliğe bayılır. Aslında, çalışmalar, görselleri metinden 60.000 kat daha hızlı işlediğimizi gösteriyor! Dikkate değer olması gereken önemli fikir veya bilgiye sahipseniz, notlarınıza görseller ekleyerek kolayca hatırlayabilirsiniz. Fikirlerinizi hayata geçirin ve Brainstorm Tuvaline bir arka plan resmi yükleyerek onları daha unutulmaz yapın veya iMindMap’ın geniş resim galerisinden birini seçin. Tek tonlu bir listeden farklı olarak, Brainstorm View’in görsel açıdan ilgi çekici özel tuval görüntüleri çalışmalarınızı aydınlatarak notlarınızı oluşturmada daha keyifli bir süreç kazandırır.

Daimi Fikirler Yaratın ve Koordine Edin

Masanız el yazısıyla hazırlanmış notların altında gömülüyor mu? Büyük miktarda bilgi toplamak ve işiniz düzene sokmak için Brainstorm View’in sonsuz tuvalını kullanın. Tuval üzerine yapışkan notlar ekleyin, sonra bilgileri sınıflandırın ve renklendirerek vurgulayın. Dikkat dağınıklığını unutun ve yazarken otomatik olarak genişleyen yapışkan notalar kullanarak odaklanmış kalın. Kolayca büyük miktarda bilgiyi organize etmek için yapışkan notları gruplayın veya listeleyin. Fikirleriniz büyüdükçe ve geliştikçe, yapışkan notları ve listeleri, gruplara dönüştürebilecek ve birkaç tıkla geri alabileceksiniz. Clean Up özelliği ile çalışmalarınız anında düzene sokabilirsiniz.

Fikirlerinizi Kendi Yolunuzla Kategorize Edin ve Görüntüleyin

Beyin fırtınalarınız ne kadar büyük olursa olsun, Icon Manager bilgileri sınıflandırmanıza yardımcı olacaktır. Benzersiz bir sınıflandırma sistemi oluşturmak için yapışkan notlarınıza, listelerinize ve gruplarınıza simgeler atayın. Notlarınızı görsel olarak kategorize etmek, bir bakışta bilgi bulmanıza ve ilgili öğeleri görmenize yardımcı olacaktır. Kendi dosyalarınızı yükleyebilir veya simge kitaplığından seçim yapabilirsiniz. Flaş kartlar, ek bilgileri gizli tutmanız gerektiğinde notlarınızı görüntülemek için kullanışlı bir yoldur. Bunları hafızanızı test etmek için bir geri çağırma aracı olarak kullanın veya fikirlerinizi sunarken konuşma istemleri olarak kullanın.

Bilgileri Konsolide Edin ve Bağlı Kalın

Beyin fırtınanızı (Attachments) Eklentiler’i kullanarak bir kaynak merkezi haline dönüştürün. Tüm web bağlantılarınızı, ses dosyalarınızı, videolarınızı, belgelerinizi, notlarınızı ve daha fazlasını tek bir yerde toplayın. The Relationships özelliği düşüncelerinizi bağlamanın hızlı bir yolunu sunar. Bir bakışta ilgili bilgileri görmek için yapışkan notalar arasında bir bağlantı çizin.

Fikirleri Verimli Bir Şekilde Yönetin ve Güncelleyin

Yan panel (Side Panel), notlarınızı bulmak, organize etmek ve düzenlemek için araçlar ile donatılmıştır. En çok ihtiyaç duyduğunuz biçimlendirme ve özelleştirme araçlarına hızlı erişim sağlar. Bir sürü bilgi ile mi çalışıyorsunuz? Outline Paneliyle fikirlerinizi canlı bir liste biçiminde görün. Fikirlerinizi doğrudan Outline Panelinde hızlı ve kolayca yeniden düzenleyebilirsiniz. Ya da, tuvaldeki öğeleri seçip sürükleyin ve yapışkan notlarınızı karıştırmak için Anahat Paneline bırakın. Arama Filtresi ile notlarınızı filtreleyebilir ve spesifik fikirlerinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Fikirlerinizi Daha İleri Götürün

Notlarınızı topladıktan ve düzenledikten sonra, iMindMap görünümlerinden herhangi birine geçiş yapıp farklı açıdan çalışabilirsiniz. Fikirlerinizi daha da geliştirmek için Zihin Harita Görünümü’nü kullanın veya Zaman Haritası Görünümü ile bunları uygulanabilir bir zaman çizelgesi haline getirin. Görünümler arasında geçiş yaptığınızda yapışkan notlarınızla ilgili tüm bilgiler aktarılır.

Notlarınızda işlem yapılması gerekiyorsa fikirlerinizi entegre (Visual Task Management Tool) görsel görev yönetimi aracına gönderin ve tamamlamak için her işi takip edin (DropTask) . Görevleri zamanlamak, başkalarına görev atamak ve gerçek zamanlı olarak öncelik sıralamak için DropTask kullanın.

Yolumuza atılan tüm bilgileri yönetirken kararlı bir iş yükünün üstesinden gelmeye çalışmak zorlu bir dengeleme işlemidir. Bununla birlikte, Beyin Fırtınası Görünümü, bilgi toplama ve sıralama için kullandığınız araç olarak, başınızı temizleyebilir, odağınızı geri kazanabilir ve iş yerinde pik düzeylerde verimlilik elde edebilirsiniz.

Aykut Açkalmaz – AyThink Gelişim

Yoruma kapalı.

Üzgünüz, bu yazıya yorum yazılamaz.

Haberler »

Neşeli Kelimeler (Word Fun) İle İngilizce Öğrenmek Çok Kolay!

Neşeli Kelimeler (Word Fun) İle İngilizce Öğrenmek Çok Kolay!

Aykut Açkalmaz tarafından yazılan “Neşeli Kelimeler” (Word Fun) kitabı çıktı. Neşeli Kelimeler (Word Fun) ilköğretim öğrencilerinin gereksinim...

 
Matematik eğitiminde bir araç olarak Zihin Haritalandırma

Matematik eğitiminde bir araç olarak Zihin Haritalandırma

Matematik eğitiminde bir pedagojik araç olarak Zihin Haritalandırmanın uygunluğunu inceleyen ve Astrid Brinkmann tarafından yazılan makale matematik...

 
 

Duyurular »

Zihingilizce İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri

Zihingilizce İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri

Zihingilizce ve AyThink Gelişim işbirliğiyle İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri. Zihingilizce Mindmapper ekibi olarak İngilizceyi, Apple CEO’su Tim Cook’un...

 
 

Makaleler »

Değişmeye Mecburuz

Değişmeye Mecburuz

Düşüncelerinizi ve Çalışma Alanınızı Organize Edin: Beyin Fırtınası Görünümü ile Dijital Notlar Yazın Günümüzde asıl sorun olan bilgi aşırı...

 
 

Blog »

Önce Dinle Ve Anla, Sonra İzah Et Ve Öğren!

Önce Dinle Ve Anla, Sonra İzah Et Ve Öğren!

Öğrenmenin en etkili yolu izah etmektir… Öğrenme hayat boyu süren bir eylem… Hangi yaşta olursak olalım öğrenmenin en etkili yolu dinlediğimiz...

 
 
 
 
sambaxvideos.com